Czcionka

O FUNDACJI

triangle

Nasze metody działania i efekty mówią same za siebie!

Miej wpływ na otoczenie!
Dołącz do nas!

Fundacja LIS to Laboratorium Inspiracji Społecznych. Powstaliśmy po to, by działać społecznie, łączyć ludzi i dokonywać twórczych, trwałych zmian. Działamy od 2016 roku, realizując projekty w Polsce i zagranicą. Kładziemy nacisk na współpracę i rozwój lokalny, bo tylko tak możemy dokonywać autentycznej i głębokiej zmiany.

triangle

Nasze metody działania i efekty mówią same za siebie!

Kim jesteśmy? Entuzjastami i wizjonerami! A nasza praca, to nasza pasja. I to nie zmienia się od lat. Kieruje nami wizja lepszego jutra, opartego na relacjach i szacunku do siebie i świata. Jesteśmy przekonani, że działając lokalnie i będąc odpowiedzialnym za najbliższe otoczenie, możemy dokonać wielkich zmian.

Co robimy? Kształtujemy społecznych liderów i liderki, animujemy lokalną społeczność, budujemy partnerstwa oraz udzielamy wsparcia finansowego na inicjatywy społeczne.

Z dużą empatią i  otwartością na indywidualne potrzeby wdrażamy rozwiązania, które przynoszą pozytywne, trwałe zmiany społeczne. Działamy z ludźmi i dla ludzi.

Miej wpływ na otoczenie!
Dołącz do nas!

A jak widzą nas odbiorcy i darczyńcy? Jako odpowiedzialną, silną i autentyczną organizację non-profit. Dla której nie ma dobrych efektów bez prawdziwych relacji.

NASZA METODA DZIAŁANIA

infografika
Metoda działania IDEA
Metoda działania DZIAŁANIA
Metoda działania EFEKTY

NASZ ZESPÓŁ

Anna Styszko

Prezeska

Absolwentka politologii i europeistyki Uniwersytetu Provence Aix-Marseille. Ukończyła Szkołę Trenerów Zarządzania oraz liczne kursy trenerskie w Polsce i zagranicą. Stypendystka Instytutu Roberta Schumana. Trenerka i doradczyni. Specjalizuje się w konsultacjach społecznych, rozwoju strategicznym oraz budowaniu partnerstw wielosektorowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie wniosków o dofinansowanie. Od lat angażuje się w proces wzmacniania środowiska pozarządowego, m.in. jako członkini Małopolskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Grzegorz Pikul

Wiceprezes

Absolwent Marketingu i Zarządzania oraz informatyki na AGH. Ekspert w zakresie zaawansowanych technologii teleinformatycznych, innowacyjnych usług IT i wysoko zaawansowanych technologii mobile. Skuteczny negocjator i realizator ambitnych planów strategicznych. Przez 20 lat był związany z biznesem, obecnie rozwija swoje pasje z zakresu zrównoważonego rozwoju w pracy samorządowca. Pragmatyk o holistycznym podejściu do życia, wciąż poszukuje nowej jakości we współpracy biznesu, organizacji pozarządowych oraz administracji publicznej.

ewa-krupnik.png

Ewa Krupnik

Wiceprezeska

dr nauk humanistycznych, specjalistka ds. public relations, trenerka Wszechnicy UJ, coach ICF. Od kilkunastu lat jest związana z pracą w sektorze społecznym. Ekspertka i wykładowca PR w NGO na UJ. Prowadzi szkolenia w organizacjach pozarządowych, firmach jak i instytucjach publicznych. Przygotowuje analizy i kompleksowe strategie rozwoju oraz komunikacji. Wspiera organizacje we wdrażaniu promocji i komunikacji na wyższy poziom. Współpracuje też jako ekspert przy ocenie wniosków grantowych w programach krajowych.

Katarzyna Mroczek

Animatorka i Specjalistka ds. PR

Absolwentka Filologii Słowiańskiej UJ oraz studium dziennikarskiego na UP. Animatorka, trenerka, koordynatorka projektów społeczno – kulturalnych. Działaczka społeczna z nieograniczonymi pokładami pomysłów. Swoją wiedzę czerpie z praktyki i obcowania z ludźmi. Dostrzega potencjał lokalnych środowisk, skutecznie inicjuje, sieciuje i animuje różne grupy społeczne. Skutecznie łączy środowiska, współpracuje z wieloma organizacjami m.in. Centrum Kultury w Zabierzowie i Centrum Obywatelskim w Krakowie.

katarzyna-mroczek.png
triangle01.png